X
تبلیغات
زولا

طراحی دکوراسیون داخلی آرامش بخش و بدون اضطراب

دوشنبه 1 شهریور 1395 09:47 نویسنده: mento چاپ

عنوان : طراحی دکوراسیون داخلی آرامش بخش و بدون استرس

با طراحی دکوراسیون داخلی آرامش بخش و بدون استرس میتوانید دکوراسیون داخلی خانه خود راب هبهترین شکل طراحی کنید.

وقتی به خانه شخصی می روید اولین مکانی که توجه شما را جلب می کند، پذیرایی یا اتاق نشیمن است. طراحی های مدرن امروزه این مکان را تبدیل به محیطی برای بحث و گفتگو ارتباطات و سرگرمی کرده است. در دکوراسیون اتاق نشیمن می توانید با ایجاد مبلمان راحتی، رنگ های شفاف و مدرن محیط پذیرایی را جوری درست کنید که هر کسی با بودن در آن احساس آرامش و راحتی کند. بعلاوه خود شما هم با داشتن چنین فضایی از نشان دادن آن به مهمانانتان احساس رضایت و خشنودی می کنید. برای طراحی اتاق پذیرایی متفاوت که حس خاصی را در مهمانانتان ایجاد کند یکی از بهترین گزینه ها وجود سقف اوج گیرنده ( شیروانی مانند) است:

این نوع سقف ها باعث ایجاد حس در ارتفاع بودن به افراد می شود برای عمیق تر کردن این حس در دکوراسیون اتاق پذیرایی بهتر است کاناپه های زاویه دار کوتاه قد را انتخاب کنید و با قرار دادن صندلی های تک فریم مدرن از یکنواختی دوری کنید.

گل ها و گیاهان، زندگی و رنگ ارگانیک به خانه ی شما می آورند که هم لذت بخش و هم سودمند است. بسیاری از ما در رسیدگی و تغذیه ی گیاهان خانگی اهمال می ورزیم. پس چرا گیاهان یا کاکتوس هایی انتخاب نکنیم که مقاوم و کم مراقبت هستند و سبزی و طراوت خود را همواره سخاوتمندانه عرضه می کنند؟

ممکن است در مرکز یک شهر بزرگ زندگی کنید اما هم چنان می توانید با افزودن مصالح طبیعی مانند چوب های روستیک در دکوراسیون منزل تان، از آرامش طبیعت الهام بگیرید و ارتباط خود را با آن حفظ کنید. رنگ ها، بافت و گرما و صمیمت این مصالح فضای شما را اصیل، واقعی و آرامش بخش می کند و آن جا را به مکانی دوست داشتنی و انرژی بخش تبدیل می نماید.

پرده های شفاف و پنل های وال، حسی سبک و بی وزن دارند که به هر خانه ای لطافت می بخشند. این پرده ها نور زیبای روز را به فضای شما وارد می کنند و در عین حال چشم انداز نه چندان دلچسب بیرون را می پوشانند.
 البته اگر منزل شما به یک منظره ی زیبا دید دارد، ممکن است بخواهید از این مناظر لذت ببرید. اما اگر در جوار یک جاده ی شلوغ یا پارکینگ همسایه ها هستید، حریر ها به عنوان پوشش پنجره به شما احساس آرامش می دهند.

روشنایی و درخشش ملایم شمع هر فضایی را زیباتر و آرام تر می کند و سوسوی شعله ها می تواند یک نقطه ی کانونی آرام بخش جایگزین تلویزیون باشد. تعداد زیادی شمع روشن کنید و از خیره شدن به آن ها لذت ببرید و ببینید چقدر آرامش پیدا می کنید.

اشیا را بر حسب رنگ یا جنس شان در کنار هم بچینید و ظاهری زیبا خلق کنید. حتی قطعات کاملا متفاوت هنگامی که در یک طیف رنگی یا سبکی چیده می شوند، هماهنگ به نظر می رسند. پس اگر کلکسیونر هستید، یکی از شرایط آرامش در خانه را دارید.

مشاهده می کنید که آجرهای نمایان شده در سقف چگونه محیط شگف انگیزی را درست کرده که هر فردی را در پذیرایی در خود غرق می کند. توجه داشته باشید که در مقابل طراح چگونه با استفاده از رنگ خنثی و چیدن کاناپه های و لوازم ساده بدور از خطوط پیچده وشلوغ نوعی تضاد در محیط را بوجود آورده است.

بسیار معدود اتفاق می افتد که در حال پذیرایی از رنگ تیره استفاده شود چرا که رنگ سیاه بیشتر حس خصوصی  و رسمی بودن محبط را نشان می دهد اما استثنائی هم وجود دارد که میتوان در طراحی داخلی اتاق نشیمن از رنگ تیره استفاده کرد:

تنها در موردی که میزان زیادی از نورهای طبیعی درمحیط وجود دارد می توان از رنگ تیره در طراحی اتاق پذیرایی استفاده کرد چرا که با ترکیب کفی ها روشن از چوب می توان  پذیرایی گرمی را برای مهمانان بوجود بیاورید.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.