X
تبلیغات
زولا

ایده های خاص برای طراحی دکوراسیون اتاق کودک

سه‌شنبه 2 شهریور 1395 09:43 نویسنده: mento نظرات: 0 نظر چاپ

عنوان : طرح های شیک برای دکوراسیون اتاق کودک

با ایده های جذاب برای طراحی دکوراسیون اتاق کودک طرحی بسیار زیبا و شاد برای طراحی داخلی اتاق کودک خود به وجود آورید.

اتاق کودکان فضایی است که کوچکترین اعضای خانواده در آن زندگی می کنند ، بزرگ میشوند و فعالیت های مختلفی برای رشد ذهنی و جسمی کودک در آن صورت می پذیرد. فضایی که فرزندان شما در آن بازی می کنند ،یاد می گیرند ،می خوابند و رویاپردازی می کنند . با توجه به نقش مهمی که فضای اتاق کودکان در پیشرفت آنها ایفا می کند ، این فضا باید جذاب ،شاد ،دعوت کننده ، آموزنده و به گونه ای متناسب با سن و جنسیت فرزندتان باشد. از ایده های هوشمندانه در طراحی فضای بازی کودکان استفاده کنید.

ورزش یکی از عوامل مهم در سلامت و افزایش تمرکز کودک است. نصب نردبان ژیمناسیک و ورزش هم می تواند برای کودک هیجان و شادی زیادی به همراه داشته باشد. در مواقعی که انرژی زیادی برای تخلیه دارد از پله ها بالا می رود و تفریح می کند.

مبلمان اتاق کودک باید بسیار مقاوم باشد ، بنابراین در زمان انتخاب آن ، بسیار مهم است که مقاومت و ماندگاری آن در کنار انتخاب طرح مناسب ، در نظر گرفته شود .حفظ امنیت و سلامتی کودکان درالویت اول قرار دارد اگر چه تخت و کمد هایی که می توانند ، به سادگی تغییر شکل داده شود و جابجا گردد ، امروزه بسیار متداول گردیده است .

وجود دراور های چوبی در اتاق کودک موجب مرتب شدن ونظم در اتاق می گردد و لباس ها به راحتی می توانند در آن نظم داده شود . رنگ چوبی دراور ها نیز حس طبیعت و گرمارا به اتاق کودک هدیه می دهد .

گاهی اوقات طرح ها و دیزاین های فانتزی و خلاقانه کمد ها و دراور های لباس،  به اتاق کودک جلوه ای از رنگ و شکل های جذاب می بخشد که نه تنها حس تخیل و تصور کودک را بر می انگیزد، بلکه می تواند جنبه های بسیار کاربردی برا ی جا دادن لباس ها و اسباب بازی ها و سایر وسایل کودک داشته باشد .

گهواره های حصیری و چوبی نیز در هر دو رنگ طبیعی و یا سفید، می تواند گزینه خوبی از یک طرح کلاسیک و گرم برای نوزادان باشد ، برای تاب دادن کودک می توان تختخواب را روی پایه چرخ های چوبی آن قرارداد و یا از پایه آویز فلزی آن آویزان کرد.

گهواره و تختخواب های چرخدار امکان جابجایی ساده را برای مادر فراهم می آورد که ممکن است به دلایلی از جمله دور نمودن محل خواب کودک از نور یا مسیر باد یا پنجره و یا جابجایی آسان تختخواب به اتاق خواب والدین با شد .

اگر برای دو فرزندتان یک اتاق خواب مشترک دارید فضارا بهینه سازی کنید. این اتاق بزرگ دونفره است و برای اینکه از فضا استفاده بهینه کنید و بیشتر آن را به بازی کودکان اختصاص دهید، می توانید از تخت دوطبقه استفاده کنید. برای اینکه کودکان فرم اختصاصی خود را داشته باشند، روتختی و رنگ و طرح آنها را مجزا و متفاوت از هم انتخاب کنید. در قسمت خواب، رنگ های دیوار و کف و چهارچوب باید ملایم تر باشد تا هنگام خواب به کودک آرامش ببخشد.
اگر در اتاق کودک تان صندلی های چوبی دارید، روی این صندلی ها را هر دفعه با یک عروسک پر کنید، با این کار هم جا برای نگه داری عروسک ها دارید و هم اتاق خواب کودکتان فضایی پویا و فعال خواهد داشت. گذاشتن عروسک ها روی صندلی باعث می شود تا حس بودن کسی در اتاق برای آن ها القا شود، ضمن آن که عروسک ها برای کودکان معنای خاصی دارند، پس سعی کنید تا این عروسک ها در تعامل کامل با کودک تان باشند.

اگر سری به شرکت های طراحی اتاق خواب کودک بزنید، حتما در میان محصولاتشان قفسه هایی را پیدا می کنید که عنوان خانه عروسک ها را به خود گرفته اند، این قفسه های معمولا در بالای تخت قرار می گیرند و پر هستند از قفسه های مختلف در دار برای نگه داری و محافظت از عروسک ها. 

طراحی دکوراسیون داخلی آرامش بخش و بدون اضطراب

دوشنبه 1 شهریور 1395 09:47 نویسنده: mento نظرات: 0 نظر چاپ

عنوان : طراحی دکوراسیون داخلی آرامش بخش و بدون استرس

با طراحی دکوراسیون داخلی آرامش بخش و بدون استرس میتوانید دکوراسیون داخلی خانه خود راب هبهترین شکل طراحی کنید.

وقتی به خانه شخصی می روید اولین مکانی که توجه شما را جلب می کند، پذیرایی یا اتاق نشیمن است. طراحی های مدرن امروزه این مکان را تبدیل به محیطی برای بحث و گفتگو ارتباطات و سرگرمی کرده است. در دکوراسیون اتاق نشیمن می توانید با ایجاد مبلمان راحتی، رنگ های شفاف و مدرن محیط پذیرایی را جوری درست کنید که هر کسی با بودن در آن احساس آرامش و راحتی کند. بعلاوه خود شما هم با داشتن چنین فضایی از نشان دادن آن به مهمانانتان احساس رضایت و خشنودی می کنید. برای طراحی اتاق پذیرایی متفاوت که حس خاصی را در مهمانانتان ایجاد کند یکی از بهترین گزینه ها وجود سقف اوج گیرنده ( شیروانی مانند) است:

این نوع سقف ها باعث ایجاد حس در ارتفاع بودن به افراد می شود برای عمیق تر کردن این حس در دکوراسیون اتاق پذیرایی بهتر است کاناپه های زاویه دار کوتاه قد را انتخاب کنید و با قرار دادن صندلی های تک فریم مدرن از یکنواختی دوری کنید.

گل ها و گیاهان، زندگی و رنگ ارگانیک به خانه ی شما می آورند که هم لذت بخش و هم سودمند است. بسیاری از ما در رسیدگی و تغذیه ی گیاهان خانگی اهمال می ورزیم. پس چرا گیاهان یا کاکتوس هایی انتخاب نکنیم که مقاوم و کم مراقبت هستند و سبزی و طراوت خود را همواره سخاوتمندانه عرضه می کنند؟

ممکن است در مرکز یک شهر بزرگ زندگی کنید اما هم چنان می توانید با افزودن مصالح طبیعی مانند چوب های روستیک در دکوراسیون منزل تان، از آرامش طبیعت الهام بگیرید و ارتباط خود را با آن حفظ کنید. رنگ ها، بافت و گرما و صمیمت این مصالح فضای شما را اصیل، واقعی و آرامش بخش می کند و آن جا را به مکانی دوست داشتنی و انرژی بخش تبدیل می نماید.

پرده های شفاف و پنل های وال، حسی سبک و بی وزن دارند که به هر خانه ای لطافت می بخشند. این پرده ها نور زیبای روز را به فضای شما وارد می کنند و در عین حال چشم انداز نه چندان دلچسب بیرون را می پوشانند.
 البته اگر منزل شما به یک منظره ی زیبا دید دارد، ممکن است بخواهید از این مناظر لذت ببرید. اما اگر در جوار یک جاده ی شلوغ یا پارکینگ همسایه ها هستید، حریر ها به عنوان پوشش پنجره به شما احساس آرامش می دهند.

روشنایی و درخشش ملایم شمع هر فضایی را زیباتر و آرام تر می کند و سوسوی شعله ها می تواند یک نقطه ی کانونی آرام بخش جایگزین تلویزیون باشد. تعداد زیادی شمع روشن کنید و از خیره شدن به آن ها لذت ببرید و ببینید چقدر آرامش پیدا می کنید.

اشیا را بر حسب رنگ یا جنس شان در کنار هم بچینید و ظاهری زیبا خلق کنید. حتی قطعات کاملا متفاوت هنگامی که در یک طیف رنگی یا سبکی چیده می شوند، هماهنگ به نظر می رسند. پس اگر کلکسیونر هستید، یکی از شرایط آرامش در خانه را دارید.

مشاهده می کنید که آجرهای نمایان شده در سقف چگونه محیط شگف انگیزی را درست کرده که هر فردی را در پذیرایی در خود غرق می کند. توجه داشته باشید که در مقابل طراح چگونه با استفاده از رنگ خنثی و چیدن کاناپه های و لوازم ساده بدور از خطوط پیچده وشلوغ نوعی تضاد در محیط را بوجود آورده است.

بسیار معدود اتفاق می افتد که در حال پذیرایی از رنگ تیره استفاده شود چرا که رنگ سیاه بیشتر حس خصوصی  و رسمی بودن محبط را نشان می دهد اما استثنائی هم وجود دارد که میتوان در طراحی داخلی اتاق نشیمن از رنگ تیره استفاده کرد:

تنها در موردی که میزان زیادی از نورهای طبیعی درمحیط وجود دارد می توان از رنگ تیره در طراحی اتاق پذیرایی استفاده کرد چرا که با ترکیب کفی ها روشن از چوب می توان  پذیرایی گرمی را برای مهمانان بوجود بیاورید.