X
تبلیغات
زولا

نورپردازی خیلی خاص برای طراحی داخلی منزل

پنج‌شنبه 28 مرداد 1395 09:42 نویسنده: mento چاپ

عنوان: نورپردازی خیلی خاص برای طراحی داخلی منزل

تکنیک های نورپردازی بسیار زیبای منزل به شما در طراحی زیبا و منحصربفرد فضای داخلی منزل تان کمک میکند.

آپارتمان ها و ساختمان‌های بلندو سر به فلک کشیده امروزی، همواره در معرض نور خورشید قرار ندارند و از این رو با پیشرفت علم و تکنولوژی، از لامپ‌های شیشه‌ای خانگی ساده، اکنون به سیستم‌های بس مهیج نورپردازی رفته است و حتی کار را به جایی کشانده که از آن به عنوان یک علم و یک دانش کاملا سیستماتیک نام برده می شوند. امروزه نقش این علم و دانش درمعماری داخلی بسیار به چشم میخورد و محیط را مهم و جذاب می‌نماید. با افزایش کارآیی صنعت برق و امکانات تکنولوژیک مربوط به آن،استفاده از محصولات وابسته به آن نیز رشد چشمگیری داشته است؛ چنانکه باید اذعان داشت روشنایی، راه را برای یک تحول در شناخت و طراحی معماری باز کرده است.

انواع نورها :
۱- نورهایی که برای کارهای خاص استفاده می شوند. منظور از نورهای خاص، چراغ مطالعه و چراغ روی اجاق گازها می باشد. زیرا در هنگام مطالعه و در هنگام آشپزی نیاز به نور کافی برای دیدن آنچه که انجام می دهید، دارد. این دسته از چراغ ها نسبتا نور زیادی تولید می کنند تا فرد به کاری که انجام می دهد کاملا تسلط داشته باشد.

۲- نورهای محیطی که کل فضا را روشن می کنند. این دسته از نورها، نور فضا برای دیدن اطراف و افراد دیگر را تامین می کند. از آنجایی که در یک فضا، حس افراد با توجه به موقعیت های مختلف تغییر می کند، می توانید از کلید های دیمر برای کم یا زیاد کردن نور استفاده کنید.

۳-نورهای نقطه ای برای ایجاد تاکید روی شئ یا وسیله ای استفاده می شوند. از این دسته نورها برای روشن کردن مجسمه یا تابلوها و … بهره بگیرید. البته منظور از شئ خاص می تواند یک تختخواب در یک اتاق بزرگ باشد که برای مشخص کردن آن از نور نقطه ای در بالای آن استفاده می شود و یا تابانیدن نور روی دیوار پوشهای سه بعدی که باعث زیبایی چندین برابری آنها خواهد شد.

 این ریسه های نوری می توانند باعث درخشش و تلألو هر نوع مبلمانی در دکوراسیون منزل شما شوند حتی مبلمان هایی که زشت به نظر می رسند. این پیشنهاد ارزش یک بار امتحان کردن دارد، به آن فکر کنید! مثلا در این نمونه ریسه ها سرتختی ساده و معمولی را به عنصری کانونی در فضای اتاق خواب بدل کرده اند.

با دیدن این عکس چه حسی پیدا کردید؟ بارش دانه های برف از پشت پنجره در یک شامگاه زمستانی؟ گاهی یه تزیین ساده می تواند حسی فوق العاده به شما القا کند، مثل ریسه های نوری که این پارتیشن پنجره-مانند را آراسته اند.

شومینه چه استفاده شود یا نشود، نشانه ای ارزشمند است که اجاق های خانگی را به خاطر می آورد. این ارزشمندی تنها برخاسته از متریال (آجر) یا طاقچه ی بالای آن نیست، بلکه گرما و نوری که آن ها ایجاد می کنند نیز بسیار تأثیرگذار است. برخی از شمع برای ایجاد این تأثیر استفاده می کنند؛ در حالی که می توان با ریسه های نوری رنگی و این نورپردازی های جالب، به همین آسونی این حس زیبا را خلق کرد.

وقتی ریسه های نوری یک آینه را احاطه می کنند، انعکاس آن ها در آینه درخشش در فضا را دوچندان می کند.

درخشش نور در شیشه همیشه ظاهر جذابی ایجاد می کند. شما می توانید با ریسه های نوری جا لیوانی روی کانتر آشپزخانه ی خود را به راحتی به عنصری دکوری و درخشان تبدیل کنید.

چنین تخت خوابی در اتاق کودک یا نوجوان شما می تواند یک فضای نشیمن دنج برای او فراهم آورد که با تزیین سقف آن توسط ریسه های LED به رویاهای او واقعیت می بخشد.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.