X
تبلیغات
زولا

نحوه چیدن وسایل دکوری در منزل

چهارشنبه 27 مرداد 1395 09:35 نویسنده: mento چاپ

عنوان : نحوه چیدمان وسایل دکوری در منزل

نحوه چیدمان وسایل دکوری در منزل به شما در طراحی فضای داخلی منزل تان کمک میکند تا بهترین دکوراسیون داخلی را  در منزل خود طراحی کنید.

حتماً در خانه شما هم وسایلی هست که به آن‌ها علاقه داشته و دوست دارید آن‌ها را در بهترین جای خانه بگذارید. پس توصیه می‏کنیم که برای چیدن این وسایل، نکات زیر را رعایت کنید:
برای مرتب به نظر رسیدن وسایل و گردآوری اشیای مورد علاقه تان به صورت یک ترکیب زیبای منسجم، می تواند به سادگی ترکیب اشیایی با رنگ مشابه باشد. در اینجا ترکیبی از اشیای سفید در مقابل یک تابلو هنری آرامش بخش قرار گرفته اند. اگر می خواهید اندکی تنوع ایجاد کنید، در نزدیکی چیدمان تان گریزی به یک رنگ برجسته بزنید.

کتاب‌ها را روی هم گذاشته و چیزهای مورد علاقه و ریز مانند صدف‏ها یا اجسام دریایی را که از کنار ساحل پیدا یا جمع‌آوری کرده‌اید، داخل ظرفی بلور و زیبا روی آخرین کتاب قرار دهید.
برای این منظور یک تابلوی هنری را به فاصله کمی مثلاً 30-20 سانتی‌متر بالای میز بلند کنار دیوار وصل کرده تا بتوانید بین آن و وسایل دیگر، ارتباط چشم‌نوازی ایجاد کنید. برای تکمیل این تأثیر، از وسایل بلند که لبه تابلو را بپوشاند استفاده کنید تا وسایل و اثر هنری، منسجم و واحد به نظر برسند.
اشیاء مشابه را یک‌جا قرار دهید

پخش کردن وسایل در جاهای مختلف یک اتاق، مانع تمرکز و لذت بردن از آن‌ها می‌شود. وسایل هم رنگ، مشابه یا هم‌اندازه و مورد علاقه را برای تأثیر بیش‌تر و جلوگیری از ارتفاع.

چشم‌نواز بودن آن‌ها، از چند سینی هم شکل و هم رنگ با دکوراسیون استفاده کنید. موارد مشابه را داخل سینی‌های جداگانه قرار دهید. مثلاً شمع‌های در اندازه و رنگ‌های مختلف را در یک سینی و ظرف‌های یک جنس یا هم‌رنگ مانند گلدان، کاسه و غیره را داخل سینی دیگر بگذارید.

اگر یک تابلو یا تلویزیون روی دیوار دارید، یک گلدان بلند با گل ها یا شاخه ها، نقطه ی جذاب دیگری ایجاد می کند که موجب ملایم شدن خطوط صاف و مستقیم می شود. اشیای کوتاه تر در کنار گلدان، مقیاس آن را برجسته می کنند. این نمونه مثال کاملی از چیدمان اشیا در یک ترتیب ارتفاعی است. اشیا به صورت پله پله ای از بلند تا کوتاه در یک تناسب متعادل قرار گرفته اند.

گیاهان سبز، عناصری فوق العاده در چیدمان ها هستند که نمایش عناصر را برجسته تر می کنند  و در عین حال حس آرامش به فضا می بخشند. از گیاهان مصنوعی اجتناب کنید و در عوض از گیاهان یا ساقه های زنده ای که در آب دوام می آورند استفاده کنید.

گردآوری اشیای مورد علاقه تان به صورت یک ترکیب زیبای منسجم، می تواند به سادگی ترکیب اشیایی با رنگ مشابه باشد. در اینجا ترکیبی از اشیای سفید در مقابل یک تابلو هنری آرامش بخش قرار گرفته اند. اگر می خواهید اندکی تنوع ایجاد کنید، در نزدیکی چیدمان تان گریزی به یک رنگ برجسته بزنید، مانند این نمونه که از روبات های قرمز استفاده کرده است.

کاغذ دیواری، آینه و لوستر به دلیل ابعاد بزرگ شان قهرمانان این تصویر هستند. در هنگام چیدمان در اطراف چنین قطعاتی باید پیرامون را به خاطر داشته باشید. مثلا در این نمونه آباژور و گلدان دارای پایه هایی شفاف هستند از برجستگی عناصر قهرمان این تصویر نمی کاهند. مقداری گیاه سبز، یک جعبه ی زیبا و آباژوری با شید برنزی برای چنین چیدمانی کافی هستند.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.