شیک ترین طراحی راهرو

پنج‌شنبه 21 مرداد 1395 10:23 نویسنده: mento چاپ

عنوان : دکوراسیون داخلی ورودی و راهروی منزل

دکوراسیون ورودی و راهروی منزل اهمیت ویژه ای دارد زیرا اولین نقطه منزل است که میهمانان به خصوص در عید نوروز با آن مواجه میشوند. کمتر از دو هفته دیگر می رسیم به روزهای بهاری و شروع دید و بازدیدهای نوروزی. خب مسلما همه ما در حال آماده شدن برای نوروز و پذیرایی از مهمان های نوروزی هستیم به همین خاطر هم ما تصمیم گرفتیم تا امروز در ادامه مطلب به شما بگوییم چگونه از همان ابتدای ورود مهمان های تان؛ آن ها را غافلگیر کنید، می خواهیم امروز بدانیم که ورودی و راهرو های خانه را چگونه تزیین کنیم تا برای نوروز آماده باشند. برای تزیین فضای بیرونی می توانید از گلدان های سفالی زیبا که معمولا در تمام خانه های ایرانی پیدا می شود استفاده کنید. این گلدان ها می توانند لعابدار و یا ساده باشند، حتی می توانید برای فضای بیرونی خانه تان کاسه های سفالی که درونشان پر از آب است و سیب سرخ و یا یک نارنج درون آن شناور است هم بهره ببرید و استفاده کنید. این ظرف های آب حسابی حال و هوای نوروز به ورودی خانه تان می دهد.

بهتر است ورودی های خانه تان را با استفاده از المان های ایرانی تزیین کنید. مثلا می توانید از فرش های ایرانی که بهترین گزینه ها هستند کمک بگیرید. این فرش ها هم روح ایرانی را به خانه شما بر می گردانند، هم باعث می شوند تا مهمان های تان با دیدن زیبایی این فرش ها غافلگیر شوند و برای دیدن دکوراسیون داخلی خانه مشتاق تر شوند، چون به هر حال ورودی خانه اولین برخورد افراد با خانه است و تاثیر زیادی در دید آن ها نسبت به کلیت خانه دارد.

اگر هیچ دری بر دیوار انتهای راهرو وجود ندارد و دیواری ساده پیش روی شما قرار دارد، آن دیوار را به جلوه ای جذاب تبدیل کنید. دوست دارید به سمت چه منظره ای پیش بروید؟ یک منظره طبیعی زیبا و سرسبز؟ یا دشتی خزان زده و رمانتیک؟ با نصب تابلویی هنری زیبا و بزرگ یا نصب آینه ای قدی و بزرگ روی دیوار انتهای راهروی هال، دکوراسیون این فضا را دگرگون کنید.

راهروی خانه خود را به گالری قاب عکس های خانوادگی و خاطره انگیز تبدیل کنید. از آنجا که باید تا حد امکان از عکس های خانوادگی در دکوراسیون یکی از فضاهای عمومی خانه استفاده کرد، راهروها یکی از بهترین فضاها برای این کار است و می تواند احساسی خاطره انگیز، گرم و خوشایند را در فضا ایجاد کند که این احساس خوب در فضاهای دیگر خانه نیز با فردی که از آن راهرو عبور کرده است، همراه خواهد ماند.

تنها توصیه جدی ما به شما این است که هرگز این کار را با قاب های متفاوت انجام ندهید و برای این کار از قبل برنامه ریزی کنید. برای مثال از عکس های سیاه و سفید یا برای تمام عکس ها از قاب های مشابه استفاده کنید تا جلوه ای منسجم و هماهنگ داشته باشد و این فضای کوچک را به هم ریخته و شلوغ جلوه ندهد.

آیا کنجی در راهروی خانه شما وجود دارد که بتوان صندلی کوچک، میزی ظریف و چند طبقه دیواری به عنوان کتابخانه قرار داد؟ اگر این طور است، فرصت خلق کنجی دنج و خصوصی را برای خود از دست ندهید.

اگر عرض راهروی خانه ی شما کمی بیشتر است توصیه می کنیم که از میز کنسولی باریک و کم عمق در آن استفاده کنید و روی آن، آینه و شمعدانی زیبا قرار دهید.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.